Pizzeria Via Di Roma

Pizzeria Via Di Roma

Pizzeria Via Di Roma

Pizzeria Via Di Roma

Pizzeria Via Di Roma

Lämmin ja nuorekas pizzeria. 🍕🔥

This menu is in Finnish. Would you like to view a machine translation in another language?

Most ordered

Talon erikoinen

Kebab, pepperoni, ananas, aurajuusto, majoneesi

€15.90

Auraburger

200g Pihvi, cheddar ja aurajuustoa,majooneesi

€17.90

LAPLAND EXPRESS

SAVUPORO, SALAMI, ANANAS, AURAJUUSTO, MAJONEESI

€15.90

Meat lovers

Kebab, kinkkuvalmiste, pekoni, jauheliha, majoneesi

€15.90

Normaalipizzat

Lihan alkuperämaa :Suomi

Kaikkiin pizzoihin sisältyy tomaattikastiketta ja juustoa.

Quattro stagioni

Kinkkuvalmiste, tonnikala, herkkusieni, katkarapu

€13.50

Opera special

Kinkkuvalmiste, tonnikala, salami

€13.50

Tropicana

Kinkku, ananas, aurajuusto

€13.50

Vegetariana

Herkkusieni, paprika, ananas, oliivi

€13.50

Marinara

Tonnikala, katkarapu, simpukka

€13.50

Mexicana

peperoni, jalapeno, ananas,

€13.50

Oma valinta 3:lla täytteellä

Valitsemasi 3 täytettä

€13.50

Oulupizza

Kinkku,salami,Jauheliha

€13.50

Erikoispizzat

Chicken

Kana, tuoretomaatti, ananas, fetajuusto, majoneesi

€14.90

Meat lovers

Kebab, kinkkuvalmiste, pekoni, jauheliha, majoneesi

€15.90

Popular

Vuohenjuusto

Kebab, vuohenjuusto, ananas, tuoretomaatti, majoneesi

€15.90

Via di roma pizza

Kebab, kinkku, jauheliha, rucola, max majoneesi

€15.90

Jenkkipizza

Kebab, jalapeno, pekoni, ranskalaiset, majoneesi

€16.90

Parma balsamico

Parmankinkku, punasipuli, kirsikkatomaatti, rucola, balsamicokastike

€15.90

Chorizo

Chorizomakkara, mozzarella, punasipuli, rucola, tomaatti, majoneesi

€15.90

Da max

Kebab, kinkku majoneesi

€14.50

Tulinen kebabpizza

Kebab, jalapeno, sipuli, chilimajoneesi

€14.90

Talon erikoinen

Kebab, pepperoni, ananas, aurajuusto, majoneesi

€15.90

Popular

Kebabpizza oma valinta

Kebab, majoneesi + 2 normaalitäytettä

€15.90

LAPLAND EXPRESS

SAVUPORO, SALAMI, ANANAS, AURAJUUSTO, MAJONEESI

€15.90

Popular

Burgerit

Kaikki burgerit sisältävät cheddarjuustoa, tomaattia,
jääsalaattia, marinepunasipuliaja valkosipulimajooneesi . Hintaan sisältyy maalaisranskalaisperunat ja dippi majoneesi

Via di roma burger

200g Pihvi ,rapea pekoni+ yllämainitut lisukkeet

€14.90

Kahuna burger

200g Pihvi, pekonia, sipulirenkaita,kananmuna-häränsilmä

€16.90

Vuohiburger

200g Pihvi, vuohenjuustoa

€15.90

Halloumiburger

170g halloumijuustoa, rucolaa

€14.90

Kana burger

150-180 gr broilerinfilee, cheddarjuusto,marinoutusipuli rapeasalaatti,valkosipulimajoneesi

€14.90

Auraburger

200g Pihvi, cheddar ja aurajuustoa,majooneesi

€17.90

Popular

Kebab Burger Ateria

Kebab,lehtisalaatti, kurkku ,tomaatti,punasipuli,valkosipuli-majoneesi +ranskalaiset +0,33 limsa, ei juusto

€11.90

Kebabs

Rulla Kebab

Kebab leipärulla , salaatti, kastike, majoneesi

€13.00

ANNOS KEBABIT

Kebab / kana / falafel, valitsemasi perunat, riisi tai iskender, salaatti, tzaziki, kastike, majoneesi

€14.00

SUPER KEBAB bernaise-kastikkeella

300gr, Kebab-liha,tomaatti ja bernaise-kastike, ranskanperunat, salaatti

€17.90

Kebab Burger Ateria

Kebab,lehtisalaatti, kurkku ,tomaatti,punasipuli,valkosipuli-majoneesi +ranskalaiset +0,33 limsa, ei juusto

€11.90

Salaatit

Salaatit sisältävät talon leivän

Fantasia Salaatti (kana- Ceasarsalad,Halloumi)

Valitse yksi valikomasta tai tehdään mitä salaatti vaan tulee mieleen

€14.90

Kreikkalainen

€11.90

Snackit

Hotwings 7 kpl

Hot wingsejä, perunat valinnan mukaan, aurajuustodippi

€12.50

Hotwings 10 kpl

Hot wingsejä, perunat valinnan mukaan, aurajuustodippi

€14.00

Herkkukori

Kananugetit, mozzarellatikut, sipulirenkaat, jalapenopoppersit, ranskalaiset, BBQdippi

€14.90

Ranskalaiset

Ranskalaiset, dippi

€5.50

MOZZERELLATIKUT

6 KPL MOZZERELLATIKKUJA

€6.90

JALAPENOPOPPERS

JALAPENOPOPPERSIA 5 KPL.

€6.90

Juomat

Coca-Cola 0,33 l

Coca-Cola on ylivoimaisesti suosituin virvoitusjuoma Suomessa ja koko maailmassa. Se on aito ja alkuperäinen kolajuoma, jonka resepti on yhä salainen, yli 130 vuotta ensilasillisen jälkeen. Coca-Colan jäljittelemätön kolanmaku ja virkistävyys perustuvat kaikkialla maailmassa samaan perinteiseen reseptiin. Mutta yksi asia reseptistä tiedetään varmasti. Nimittäin, ettei juomaan ole lisätty säilöntäaineita tai keinotekoisia aromeja.

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Coca-Cola Zero 0,33 l

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Fanta Appelsiini Zero 0,33 l

Fanta Appelsiini Sokeriton on uudistunut! Maista uusi herkullisen makuinen Fanta Appelsiini Zero ! Maku aidosta hedelmämehusta.

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Sprite Zero 0,33 l

Kuplivan Sprite-virvoitusjuoman raikkaan puhtaasta mausta voi nauttia myös ilman sokeria ja kaloreita. Virkistävä sitruuna-limen maku sammuttaa janon ja hellii suun makunystyröitä. Nyt kätevässä 6-packissa.

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Coca-Cola 1,5 l

Coca-Cola on ylivoimaisesti suosituin virvoitusjuoma Suomessa ja koko maailmassa. Se on aito ja alkuperäinen kolajuoma, jonka resepti on yhä salainen, yli 130 vuotta ensilasillisen jälkeen. Coca-Colan jäljittelemätön kolanmaku ja virkistävyys perustuvat kaikkialla maailmassa samaan perinteiseen reseptiin. Mutta yksi asia reseptistä tiedetään varmasti. Nimittäin, ettei juomaan ole lisätty säilöntäaineita tai keinotekoisia aromeja.

€6.50(1.5 l, €4.33/l)

Coca-Cola Zero 1,5 l

Coca-Cola Zero® Sugar on kevytkolajuoma, joka maistuu yhtä erinomaiselta kuin alkuperäinen Coca-Cola, mutta ilman sokeria. Juomassa on zero kaloria eli se sisältää energiaa vain 1,4kJ /0,3 kilokaloria desilitrassa. Erityisesti nuoret aikuiset ovat ottaneet Coca-Cola Zero® Sugarin kevytjuomavaihtoehdokseen. Juoma sisältää vain luonnollisia aromeja, eikä siihen ole lisätty säilöntäaineita. Näin voit nauttia alkuperäisestä Coca-Colan mausta, ilman sokeria.

€6.50(1.5 l, €4.33/l)

STEAKS & PASTA

PIHVI & PASTA

MAHTIPOSSU (L)

180g, Porsaan leivitetty ulkofilee, Bearnaise-kastiketta, maalaisranskalaisia ja kauden kasviksia.

€17.90

Pasta Carbanora (L)

Classic penne tossed in a creamy sauce with savory toppings and a smooth, velvety finish. PEKONI,VALKOSIPULI,KANANMUNA,

€14.90

BERNAISE-BROILERI (L,G)

180 g. Broilerin fileepihvi, Bearnaise-kastiketta, KAUDEN kasvikset ja ranskanperunat.(Kuvassa pippurikastike ja bernaise-kastike )

€16.90

Grillattu Kana Pasta (L)

150 GR.GRILLATU BROILERIFILEE,KERMAISTAPENNEPASTA,PERMASANJUUSTO

€14.90

Kanakebab

Kanakebab Ranskalaisilla

€14.00

Kanakebab lohkolla

€14.00

Kanabebab riisillä

€14.00

Kanakebab salaatilla

€14.00

Kana Iskenderkebab tzatzikilla

€15.00

Kana Superkebab

€17.90

Kana rullakebab

€13.00

kana minirulla

€9.90

Via di Roma on Oulussa toimiva lämmin ja nuorekas pizzeria, josta löydät tuoreet pizzat, burgerit ja raikkaat salaatit.

Address

Kauppurienkatu 5

90100 Oulu

See map

Delivery times

Monday16:00–24:00
Tuesday16:00–24:00
Wednesday16:00–04:00
Thursday16:00–04:00
Friday14:00–05:00
Saturday14:00–05:00
Sunday14:00–24:00

More information