Ruokalistan kieli on suomi. Haluatko kokeilla automaattista käännöstä toiselle kielelle? Käännökset ovat koneen tekemiä, ja niissä on virheitä ja kaikenlaista pientä outoa – mutta saanet kuitenkin jonkin käsityksen annoksista!
Tilatuimmat
Bonelesspita-ateria
Pita, jonka välissä rapeaksi paistettuja Boneless-siipiä, marinoitua chili-kaalisalaattia, marinoitua punasipulia, sitrusmajoneesia ja Hot Garlic majoneesia. Lisäksi valitsemasi perunat ja dippi.
18,90 €
Juustocombo
Sis. 2 Halloumtikkua, 2 Mozzarellatikkua, 2 Camembert Bites, 2 Chili Cheese Nugettia ja dippi.
14,20 €
PIENI Boneless- ateria
Noin 5 kpl boneless-siipiä, valitsemasi perunat, dippi ja rehut. Boneless-siipien koko vaihtelee.
17,10 €
Siipparisuosikki Pieni
sis. 7 siipeä, valitsemasi perunat, 3 mozzarellatikkua, 2 dippiä & limutölkki
24,10 €
ISO Boneless- ateria
Noin 8 kpl boneless-siipiä, valitsemasi perunat, dippi ja rehut. Boneless-siipien koko vaihtelee.
21,50 €
Specials
Oulu XL-annos
sis. 8 bonelessia, pienet perunat, 3 extraa, 3 dippiä ja rehut. Boneless-siipien koko vaihtelee.
27,90 €
Toripolliisin XL-annos
sis. 16 siipeä, pienet perunat, 3 extraa ja 3 dippiä.
27,90 €
Bonelesspita
Pita, jonka välissä rapeaksi paistettuja Boneless-siipiä, marinoitua chili- kaalisalaattia, marinoitua punasipulia, sitrusmajoneesia ja Hot Garlic majoneesia.
14,90 €
Bonelesspita-ateria
Pita, jonka välissä rapeaksi paistettuja Boneless-siipiä, marinoitua chili-kaalisalaattia, marinoitua punasipulia, sitrusmajoneesia ja Hot Garlic majoneesia. Lisäksi valitsemasi perunat ja dippi.
18,90 €
Halloumpita
Pita, jonka välissä paistettuja halloumijuusto tikkuja, marinoitua chili-kaalisalaattia, marinoitua punasipulia, sitrusmajoneesia ja Hot Garlic majoneesia.
14,90 €
Halloumpita-ateria
Pita, jonka välissä paistettuja halloumijuustotikkuja, marinoitua chili-kaalisalaattia, marinoitua punasipulia, sitrusmajoneesia ja Hot Garlic majoneesia. Lisäksi valitsemasi perunat ja dippi.
18,90 €
Suosikit
Suosikkisetit
Siipparisuosikki Pieni
sis. 7 siipeä, valitsemasi perunat, 3 mozzarellatikkua, 2 dippiä & limutölkki
24,10 €
Siipparisuosikki Iso
sis. 10 siipeä, valitsemasi perunat, 3 mozzarellatikkua, 2 dippiä & limutölkki
27,10 €
Ateria-combot
Combot juomien kanssa on nopea ja takuuvarma valinta!
Pieni Siipiateria & limsatölkki
Sis. 7kpl siipiä, valitsemasi perunat, dippi, rehut sekä 0,33l limsatölkki
18,40 €

Iso Siipiateria & limsatölkki
Sis. 10kpl siipiä, valitsemasi perunat, dippi, rehut sekä 0,33l limsatölkki
21,90 €

16kpl siipiä & limsatölkki
Sis. 16kpl siipiä, dippi, rehut sekä 0,33l limsatölkin
21,90 €

Pieni boneless-ateria & limsatölkki
Sis. noin 5kpl boneless-siipiä, valitsemasi perunat, dippi, rehut ja 0,33l limsatölkin. Boneless-siipien koko vaihtelee.
20,10 €

Iso boneless-ateria & limsatölkki
Sis. noin 8kpl boneless-siipiä, valitsemasi perunat, dippi, rehut ja 0,33l limsatölkin. Boneless-siipien koko vaihtelee.
24,50 €
Iso siiwege ateria & limsatölkki
sis. n.10 kpl:tta siiwegeitä, ranskalaiset perunat ja 0,33 litran virvoitusjuoma
24,50 €
Siipiannokset
Suomen legendaarisimmat siipiannokset maankuuluilla kastikkeilla jo vuodesta 1993! Tarjoillaan valitsemasi dipin, sekä kurkku- ,että porkkanatikkujen kera. Halutessasi myös selleriä.
Lihojen alkuperämaat:
Kana - Suomi
6 kpl Siipiannos
6kpl siipiä, dippi ja rehut.
9,80 €
10 kpl Siipiannos
10 kpl siipiä, dippi ja rehut.
14,30 €
16 kpl Siipiannos
16 kpl siipiä, dippi ja rehut.
18,90 €
20 kpl Siipiannos
20 kpl siipiä, dippi ja rehut.
22,80 €
25 kpl Siipiannos
25 kpl siipiä, 2 dippiä ja rehut.
27,80 €
30 kpl Siipiannos
30 kpl siipiä, 3 dippiä ja rehut.
32,50 €
35 kpl Siipiannos
35 kpl siipiä, 3 dippiä ja rehut.
37,60 €
40 kpl Siipiannos
40 kpl siipiä, 4 dippiä ja rehut.
42,50 €
50 kpl Siipiannos
50 kpl siipiä, 5 dippiä ja rehut.
52,60 €
60 kpl Siipiannos
60 kpl siipiä, 6 dippiä ja rehut.
62,30 €
100 kpl Siipiannos
100 kpl siipiä, 10 dippiä ja rehut.
98,50 €
Siipiateriat
Suomen legendaarisimmat siipiannokset maankuuluilla kastikkeilla jo vuodesta 1993! Valmiit ateriat ovat takuuvarma valinta. Tarjoillaan valitsemillasi perunoilla, aurajuustodipillä, sekä kurkku-, porkkana- & selleritikkujen kanssa.
Lihojen alkuperämaat:
Kana - Suomi
Pieni Siipiateria
7 kpl siipiä, valitsemasi perunat, dippi ja rehut.
15,40 €
Iso Siipiateria
10 kpl siipiä, valitsemasi perunat, dippi ja rehut.
18,90 €
BONELESS-siiwet
Maukkaat kanan crispy paistipalat herkullisessa Siipiweikkojen kastikkeessa! 100% suomalaista broileria.
BONEless n.4 kpl
Noin 4 kpl boneless-siipiä, dippi ja rehut. Boneless-siipien koko vaihtelee.
11,60 €
BONEless n.6kpl
Noin 6 kpl boneless-siipiä, dippi ja rehut. Boneless-siipien koko vaihtelee.
14,50 €
BONEless n.8kpl
Noin 8 kpl boneless-siipiä, dippi ja rehut. Boneless-siipien koko vaihtelee.
18,10 €
BONEless n.10kpl
Noin 10 kpl boneless-siipiä, dippi ja rehut. Boneless-siipien koko vaihtelee.
21,70 €
BONEless n.12kpl
Noin 12 kpl boneless-siipiä, 2 dippiä ja rehut. Boneless-siipien koko vaihtelee.
24,60 €
BONEless n.16kpl
Noin 16 kpl boneless-siipiä, dippi ja rehut. Boneless-siipien koko vaihtelee.
31,10 €
BONELESS -ateriat
Maukkaat kanan crispy paistipalat valitsemillasi perunoilla, dipillä sekä rehuilla herkullisessa Siipiweikkojen kastikkeessa!
Lihojen alkuperämaat:
Kana - Suomi
PIENI Boneless- ateria
Noin 5 kpl boneless-siipiä, valitsemasi perunat, dippi ja rehut. Boneless-siipien koko vaihtelee.
17,10 €
ISO Boneless- ateria
Noin 8 kpl boneless-siipiä, valitsemasi perunat, dippi ja rehut. Boneless-siipien koko vaihtelee.
21,50 €
SiiWEGE
Seitanista valmistettu "vegesiipi”. Tarjoillaan Vegan Blue dipin kanssa, kurkku-, porkkana-, & varsiselleritikkujen kanssa. Huomioithan että Siiweget on valmistettu vehnäproteiinista, joten niitä ei ole mahdollista saada gluteenittomana.
Pirkanmaalainen lähituote.
n.6 kpl SiiWEGE
Noin 6 kpl Siiwege-siipiä, dippi ja rehut. Siiwege-siipien koko vaihtelee.
13,00 €
n. 8kpl siiWEGE
Noin 8 kpl Siiwege-siipiä, dippi ja rehut. Siiwege-siipien koko vaihtelee.
15,60 €
n.10 kpl SiiWEGE
Noin 10 kpl Siiwege-siipiä, dippi ja rehut. Siiwege-siipien koko vaihtelee.
18,20 €
n. 12kpl siiWEGE
Noin 12 kpl Siiwege-siipiä, dippi ja rehut. Siiwege-siipien koko vaihtelee.
21,60 €
n.16 kpl SiiWEGE
Noin 16 kpl Siiwege-siipiä, dippi ja rehut. Siiwege-siipien koko vaihtelee.
27,50 €
n.20 kpl SiiWEGE
Noin 20 kpl Siiwege-siipiä, dippi ja rehut. Siiwege-siipien koko vaihtelee.
33,30 €
SiiWEGE- ateriat
Seitanista valmistetut "vegesiivet". Tarjoillaan valitsemiesi perunoiden, Vegan Blue dipin, sekä kurkku-, porkkana-, & varsiselleritikkujen kanssa.
Pirkanmaalainen lähituote.
Pieni SiiWEGE ateria
Noin 6 kpl Siiwege-siipiä, valitsemasi perunat, dippi ja rehut. Siiwege-siipien koko vaihtelee.
16,20 €
Iso SiiWEGE ateria
Noin 10 kpl Siiwege-siipiä, valitsemasi perunat, dippi ja rehut. Siiwege-siipien koko vaihtelee.
20,90 €
Lisukkeet ja sormisyötävät
Alkuruokia ja lisukkeita siipien kaveriksi. Monipuoliset lisukkeet ja dipit kutsuvat juuri sinua!
Kierreranskalaiset
Kierreranskalaiset ja dippi. Saatavilla myös gluteenittomana.
7,90 €
Ristikkoperunat
Ristikkoperunat ja dippi.
7,90 €
Bataattiranskalaiset
Bataattiranskalaiset ja dippi. Saatavilla myös gluteenittomana
9,50 €
Loaded Fries
8,50 €
Chicken Fingers 4 kpl
4 kpl Chicken Fingereitä, dippi ja rehut (kurkku ja porkkana).
10,70 €
Nugettiateria
6 kpl broilernugetteja, valintasi mukaiset perunat, dippi ja rehut
10,70 €
Combo 4:llä
4 sipulirengasta, 4 mozzarellatikkua, 4 jalapenopopperia ja 2 dippiä.
16,30 €
Juustocombo
Sis. 2 Halloumtikkua, 2 Mozzarellatikkua, 2 Camembert Bites, 2 Chili Cheese Nugettia ja dippi.
14,20 €
Kokoa oma combosi
Valitse vähintään 3 kpl allaolevista vaihtoehdoista ja dippi.
0,00 €
Rehukori
15 porkkana-, 5 kurkku- ja 5 varsiselleritikkua sekä dippi ja siipikastike. Jos et valitse selleriä, se korvataan porkkanalla ja kurkulla.
7,80 €
Platterit
Herkulliset siipiannokset jaettavaksi.
Lihojen alkuperämaat:
Kana - Suomi
L
25 kpl siipiä, valitsemasi perunat, 6 kpl sipulirenkaita, 3 dippiä ja rehut.
42,10 €
XL
50 kpl siipeä, ristikkoperunat, kierreperunat, 10 kpl sipulirenkaita, 6 dippiä ja rehut.
75,50 €
Dipping Platter
6 bonelessia, 6 chicken fingeriä • pienet kierreranskalaiset • pienet ristikkoperunat • 2 kpl sipulirengasta • 2 kpl mozzarellatikkua • 2 kpl jalapenopoppersia • 2 kpl chili cheese nuggettia • 2 kpl camemert bitesia, 2 kpl valitsemaasi kastiketta (Kastikkeet erikseen) 4 dippiä. Kurkkua, porkkanaa ja halutessa selleriä
57,10 €
Vege Platter
16 siiwegettä valitsemallasi kastikkeella, kierreranskalaisia, ristikkoperunoita, 3 kpl sipulirengasta, 3 kpl vegaanista chilinugettia, 4 dippiä. Kurkkua, porkkanaa ja halutessa selleriä.
48,10 €
Perheen pienimmillekkin omat suosikit!
Lihojen alkuperämaat:
Kana - Suomi
Lasten nugettiateria
4 kpl broilernugetteja, valitsemasi perunat, dippi ja rehut (porkkana ja kurkku)
9,10 €
Chicken fingers ateria
2 kpl paneroituja kanan sisäfileitä, valitsemasi perunat, dippi ja rehut (porkkana ja kurkku).
9,30 €
Mini siipiateria 5 kpl
5 kpl siipiä, valitsemasi perunat, dippi ja rehut (kurkku- ja porkkana).
10,40 €
Extra Dipit
Valitse tilaukseen vielä Extra Dippi!
Aurajuusto -dippi
1,70 €
Valkosipulikermaviili -dippi
1,70 €
Talon punainen dippi
1,70 €
Remoulademajoneesi
1,70 €
Aioli-majoneesi
1,70 €
Majoneesi
1,70 €
Hot Garlic-majoneesi.
1,70 €
American ranch-dippi
1,70 €
Vegaaninen srirachamajoneesi
1,70 €
Vegan Blue
Vegaaninen sinihomedippi
1,70 €
Vegaaninen aioilimajoneesi
1,70 €
Siipikastike- kippo
1 dl siipikastikekippo haluamallasi vahvuudella.
2,60 €
Juomat
Ananasjaffa 0,33l
4,70 €(330 ml, 14,24 €/l)

Jaffa appelsiini 0,33l
4,70 €
Pepsi 0,33l
4,70 €

Pepsi Max 0,33l
4,70 €

Hartwall Limonadi Vadelma 0,5l
5,60 €
Hartwall Limonadi Päärynä 0,5l
5,60 €
Vadelma Trip 2dl
2,70 €(200 ml, 13,50 €/l)

Päärynä Trip 2dl
2,70 €(200 ml, 13,50 €/l)

Jaffa Booster Vihreä mandariini energy drink 0,33 l
Jaffa Booster Vihreä Mandariini on raikas energiajuoma, joka maistuu ikoniselta Hartwall Jaffalta. Herkullinen vihreän mandariinin makuinen juoma yhdistää energiajuoman ja virvoitusjuoman parhaat puolet: se sisältää 30 mg/100 ml luontaista kofeiinia ja piristäviä B-vitamiineja, mutta maistuu aivan raikkaalta virvoitusjuomalta. Pakattu 0,33l tölkkiin. Saatavilla rajoitetun ajan. Juomassa on korkea kofeiinipitoisuus (30 mg / 100 ml) eikä sitä suositella lapsille eikä raskaana oleville tai imettäville. Käyttösuositus enintään 4 tölkillistä päivässä.
4,80 €(330 ml, 14,55 €/l)
Red Bull
4,80 €(250 ml, 19,20 €/l)

Siipikastikkeet
Mild siipikastikepullo 0,5l
Siipiweikkojen oma kastike
9,20 €
Medium siipikastikepullo 0,5 l
Siipiweikkojen oma kastike
9,20 €
Hot siipikastikepullo 0,5 l
Siipiweikkojen oma kastike
9,20 €
Hot Garlic siipikastikepullo 0,5 l
Siipiweikkojen oma kastike
9,20 €
Sweet BBQ siipikastikepullo 0,5l
Siipiweikkojen oma kastike
9,20 €
Mango-Habanero siipikastikepullo 0,5l
Siipiweikkojen oma kastike
9,20 €
Xx hot siipikastikepullo 0,5 l
Siipiweikkojen oma kastike
9,20 €
Kamikaze siipikastikepullo 0,5 l
Siipiweikkojen oma kastike
10,20 €