Ruokalistan kieli on suomi. Haluatko kokeilla automaattista käännöstä toiselle kielelle? Käännökset ovat koneen tekemiä, ja niissä on virheitä ja kaikenlaista pientä outoa – mutta saanet kuitenkin jonkin käsityksen annoksista!
Tilatuimmat
Sushi Box G (16kpl)
Lohi nigiri 2kpl, grillattu lohi nigiri 2kpl, avokado 2kpl, ebi nigiri 2kpl, Lohi uramaki(Philadelphia) 8kpl (Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,merilevä,avokado, seesaminsiemen,katkarapu)
18,50 €
Sushi Box A (12 kpl)
Lohi nigiri 2 kpl, grillattu lohi nigiri 2 kpl, lohi hosomaki 4 kpl, lohitahna nigiri 4 kpl (Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,lohitahna, chilimajoneesi,seesaminsiemen,merilevä)
14,50 €
P1: Katkarapu Tempura Maki (8kpl)
Riisi,katkarapu,vehnäjauho,auringonkukkaöljy,retikka,ruohosipuli,majoneesi,seesaminsiemen,sipulirouhe,makea chili-kastike
10,50 €
N1.Paistetut nuudelit häränlihalla /Stir-Fry beef noodles
Naudanliha, kananmuna, keräkaali, porkkana, purjo
13,90 €
L3: Grillattu Lohi Uramaki (8kpl)
Riisi,lohi,merilevä,kurkku,retikka,surimi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,seesaminsiemen,sipulirouhe
9,90 €
Sushi Box I (18kpl)
Kurkku Hosomaki 6kpl,Avocado Hosomaki 6kpl, Lohi Hosomaki 6kpl (Riisi, merilevä, lohi, kurkku, avocado)
14,50 €
L1: Lohi Nigiri (5kpl) & Grillattu Lohi Nigiri (5kpl)
Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,seesaminsiemen
12,50 €
Poke Bowl Setti
All bowls contain base , two mains, sauce and topings. Notes: L = Lactose free, G = Gluten free
Poke 1 – Classic Signature Salmon Bowl
Base:Rice Salad (4):Cucumber, Tomato, Corn, Edamame Main (2):Soy Salmon (L), Avocado (L,G) Sauce:Teriyaki (L) Sesame Soy (L) Topping (2):Sesame, Nori
16,90 €
Poke 2 – Spicy Tuna Seafood Bowl
Base:Rice & Salad Salad (4):Wakame, Cucumber, Tomato, Corn Main (2):Tuna (L,G) Shrimp (L,G) Sauce:Spicy Mayo (L,G) Topping (3):Crispy Onion, Spring Onion, Sesame
16,90 €
Poke 3 – Roasted Chicken Light Fitness Bowl
Base:Salad Salad (4):Tomato, Cucumber, Edamame, Wakame Main (2):Roasted Chicken (L,G), Avocado (L,G) Sauce:Teriyaki (L) Topping (2):Sesame, Pickled Ginger
16,90 €
Poke 4 – Premium Soy Salmon Luxury Bowl
Base:Rice Salad (4):Corn, Tomato, Edamame, Olive Main (2):Soy Salmon (L) Smoked Salmon (L,G) Sauce:Teriyaki (L) Wasabi Soy (L) Topping (2):Nori, Sesame, Spring onion
17,90 €
Poke 5 – Full Vegan Bowl
Base:Salad Salad (4):Wakame, Cucumber, Tomato, Edamame Main (2):Inari Tofu (L) , Avocado (L,G) Sauce:Sesame Soy (L) Mayo (L,G) Topping (2):Sesame, Pickled Ginger
15,90 €
Poke 6 – Crispy Peanut Tofu Bowl
Base:Rice & Salad Salad (4):Edamame, Corn, Cucumber, Tomato Main (2):Inari Tofu (L), Wakame (L) Sauce:Teriyaki (L) Topping (3):Salted peanuts, Crispy Onion, Sesame
15,90 €
Sushi Setti
Sushi Box A (12 kpl)
Lohi nigiri 2 kpl, grillattu lohi nigiri 2 kpl, lohi hosomaki 4 kpl, lohitahna nigiri 4 kpl (Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,lohitahna, chilimajoneesi,seesaminsiemen,merilevä)
14,50 €
Sushi Box B (13 kpl)
Lohi nigiri 3 kpl, grillattu lohi nigiri 3 kpl, avokado nigiri 3 kpl, lohi seesami uramaki 4kpl (Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,merilevä,avokado,seesaminsiemen,kurkku)
16,50 €
Sushi Box C (12kpl)
Lohi nigiri 4kpl, grillattu lohi nigiri 4kpl, lohi futomaki 4kpl (Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,merilevä,seesaminsiemen,kurkku,retikka,surimi)
15,50 €
Sushi Box D (14 kpl)
Lohi nigiri 3kpl, grillattu lohi nigiri 3kpl, california maki 8kpl (Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,merilevä,seesaminsiemen, kurkku)
16,50 €
Sushi Box E (13 kpl)
Lohi nigiri 3kpl, grillattu lohi nigiri 3kpl, tonnikalatahna 3kpl, avokado 2kpl, ebi nigiri 2kpl (Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,merilevä,avokado,seesaminsiemen,kurkku,tonnikalatahna,katkarapu)
16,50 €
Sushi Box F (16kpl)
Lohi nigri 4kpl, grillattu lohi nigiri 4kpl, tonnikalatahna 4kpl, ebi nigiri 2kpl, avokado nigiri 2kpl (Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,merilevä,avokado,seesaminsiemen,kurkku,tonnikalatahna,katkarapu)
17,50 €
Sushi Box G (16kpl)
Lohi nigiri 2kpl, grillattu lohi nigiri 2kpl, avokado 2kpl, ebi nigiri 2kpl, Lohi uramaki(Philadelphia) 8kpl (Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,merilevä,avokado, seesaminsiemen,katkarapu)
18,50 €
Sushi Box H (16kpl)
Lohi nigiri 2kpl, grillattu lohi nigiri 2kpl, avokado 2kpl, ebi nigiri 2kpl Grillattu lohi uramaki (8kpl) (Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,merilevä, avokado,seesaminsiemen,katkarapu,kurkku,retikka, surimi)
18,50 €
Sushi Box I (18kpl)
Kurkku Hosomaki 6kpl,Avocado Hosomaki 6kpl, Lohi Hosomaki 6kpl (Riisi, merilevä, lohi, kurkku, avocado)
14,50 €
Sushi Box J (Vege) (18kpl)
Kurkku Hosomaki 6kpl, Tofu Nigiri 2kpl, Avokado Nigiri 2kpl, Vege Uramaki 8kpl (Riisi, merilevä, salaatti, paprika, retikka, seesaminsiemen, kurkku, avocado, inari )
15,50 €
Lohi Setti/Salmon sushi
L1: Lohi Nigiri (5kpl) & Grillattu Lohi Nigiri (5kpl)
Riisi,lohi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,seesaminsiemen
12,50 €
L2: Lohi Futomaki (9kpl)
Riisi,lohi,merilevä,kurkku,retikka,surimi
10,90 €
L3: Grillattu Lohi Uramaki (8kpl)
Riisi,lohi,merilevä,kurkku,retikka,surimi,majoneesi,teriyakikastike,ruohosipuli,seesaminsiemen,sipulirouhe
9,90 €
Vege Sushi Setti
K1: Kurkku Hosomaki (8kpl)
Riisi,merilevä,kurkku
6,00 €
K2: Avokado Hosomaki (8kpl)
Riisi,merilevä,avokado
6,50 €
K3: Avokado Nigiri (8kpl)
Riisi,merilevä,avokado
8,50 €
K4: Tofu Nigiri (8kpl)
Riisi,tofu
8,50 €
K5: Tamago Nigiri(8kpl)
Riisi,kananmuna,merilevä
8,50 €
Paistettu Sushi Setti/Fried Sushi
P1: Katkarapu Tempura Maki (8kpl)
Riisi,katkarapu,vehnäjauho,auringonkukkaöljy,retikka,ruohosipuli,majoneesi,seesaminsiemen,sipulirouhe,makea chili-kastike
10,50 €
P2: Friteerattu Jättikatkarapu Nigiri (8kpl)
Riisi,katkarapu,vehnäjauho,auringonkukkaöljy,makea chili-kastike
10,50 €
Alkuruoat/Starters
A1. Friteerattuja Vege Kevätrullia/Fried vegan spring rolls (6kpl)
Hapanimeläkastike mukaan/ Sweet and sour sauce included
4,90 €
A2. Edamame
Majoneesia, chilijauhetta
4,90 €
A3. Wakame /Seaweed salaatti
Merilevä, keräkaali, porkkana
4,90 €
A4. Kimchi
Kiinankaali, chilijauhe, sitruunaA4. Kimchi
4,90 €
Paistetut Nuudelit
N1.Paistetut nuudelit häränlihalla /Stir-Fry beef noodles
Naudanliha, kananmuna, keräkaali, porkkana, purjo
13,90 €
N2. Paistetut nuudelit katkaravulla /Stir-Fry shrimp noodles
Katkarapu, kananmuna, kaali, porkkana, purjo
13,90 €
N3. Paistetut nuudelit kanalla /Stir-fry chicken noodles
Kananliha, kananmuna, keräkaali, porkkana, purjo
13,90 €
Paistettu Riisi/ Fried Rice
R1. Paistettu riisi kanalla / chicken fried rice
Kananliha, kananmuna, porkkana, maissi, herne
13,90 €
R2. Paistettu riisi häränlihalla/ beef fried rice
Naudanliha, kananmuna, porkkana, maissi, herne
13,90 €
R3. Paistettu riisi katkaravulla/ shrimp fried rice
Katkarapu, kananmuna, porkkana, maissi, herne
13,90 €
R4. Paistettu riisi vihanneksilla/ Vegan fried rice
Porkkana, maissi, vihreä papu
13,50 €
Kanaruoat /Chicken Dishes
Annoksiin kuuluu riisi./Rice included
C1. Kana Curry / Curry chicken
Kananliha, porkkana, paprika, sipuli, parsakaali
14,90 €
C2. Pekingin Kana / Peking chicken
Kananliha, porkkana, paprika, sipuli
14,90 €
C3. Kung Pao Kana /Kung Pao chicken
Kananliha, kurkku, paprika, sipuli, porkkana, maapähkinä
15,90 €
C4. Kana Ananas /Pineapple chicken
Kananliha, ananas, porkkana, paprika
14,90 €
C5. Friteerattua Kanaa/Deep Fried Chicken balls (12 kpl)
Hapanimeläkastike mukaan
14,90 €
Tofuruoat /Tofu Dishes
Annoksiin kuuluu riisi. / Rice included
T1. Tofua chilikastikkeella /Tofu in spicy sauce (Vege)
13,90 €
T2. Kung Bao Tofu (Vegan)
Tofu, kurkku, sipuli, paprika, porkkana, maapähkinä
14,90 €
T3.Kotityylinen Tofu /Home style Tofu (Vege)Tofu, paprika, kesäkurpitsa, sipuli, porkkana, sieni
Tofu, paprika, kesäkurpitsa, sipuli, porkkana, sieni
13,90 €
T4. Mapo Tofu
Tofu, kanajauheliha
14,90 €
Härkäruoat/Beef Dishes
Annoksiin kuuluu riisi./Rice included
B1. Häränliha chilikastikkeessa /Chili beef
Naudanliha, paprika, sipuli, porkkana
15,50 €
B2. Häränliha sipulilla /Onion beef
Naudanliha, sipuli, porkkana
15,50 €
B3. Häränliha mustapavuilla/ Black bean beef
Naudanliha, mustapapu, porkkana, paprika, sipuli
15,50 €
Katkarapuruoat/ Shrimp Dishes
Annoksiin kuuluu riisi. / Rice included
S1. Katkarapu chilikastikkeessa / Shrimp in spicy sauce
Katkarapu, paprika, sipuli, porkkana
19,90 €
S2. Katkarapuja ketsuppikastikkeessa / Shrimp in tomato sauce
Katkarapu, paprika, sipuli, porkkana
19,90 €
Juomat
Coca-Cola 0.5l
4,50 €(500 ml, 9,00 €/l)
Coca-Cola Zero 0.5l
4,50 €(500 ml, 9,00 €/l)
Pepsi Max no sugar 0,33 l
Suomen suosituin sokeriton virvoitusjuoma Pepsi MAX on rohkea ja herkullinen kolajuoma.
3,00 €(330 ml, 9,09 €/l)
Fanta 0.5l
4,50 €(500 ml, 9,00 €/l)
Sprite 0.5l
4,50 €(500 ml, 9,00 €/l)