Linna Burgers & Coffee

Linna Burgers & Coffee

Linna Burgers & Coffee

Linna Burgers & Coffee

Linna Burgers & Coffee

Nice burgers, fries and beverages since 2019! Made with love!

This menu is in Finnish. Would you like to view a machine translation in another language?

Burgerit

V - Lakto-ovo-vegetaarinen
V* - saatavilla vegaanisena

Martin’s perunasämpylä sisältää vehnä, seesaminsiemenet, maito, gluteeni.


Naudanlihan alkuperämaa - Suomi

Linna Burger

Martin’s perunasämpylä, naudan jauheliha, cheddar, suolakurkku, majoneesi, sinappi, ketsuppi.

€13.90

Popular

Kingi Burger

Martin’s perunasämpylä, naudan jauheliha, tupla-cheddar, suolakurkku, salaatti, majo, tomaatti, sinappi, ketsuppi.

€13.90

Hawaii Burger

Martin’s perunasämpylä, naudan jauheliha, ananas, aurajuusto, salaatti, majoneesi, sinappi, ketsuppi.

€13.90

Chili Burger

Martin’s perunasämpylä, naudan jauheliha, cheddar, salaatti, sambal hijau- chilimajoneesi, ketsuppi, limepikkelöity sipuli.

€13.90

Lasten Hampurilainen (V *)

Martin’s perunasämpylä, naudan jauheliha, cheddar, ketsuppi, majo.

€8.00

Beyond Meat Burger

Martin’s perunasämpylä, Beyond meat-vegepihvi, tomaatti, suolakurkku, salaatti, majoneesi, sinappi, ketsuppi.

€14.50

Lisukkeet

Ranskalaiset (V)

Timjami

€4.90

Popular

Linnan Coleslaw (V)

Linnan spesiaali sesonkien mukaan vaihtuva coleslaw

€4.90

Dipit

Tilli-Rakuuna-majoneesi

€1.50

Uuhh Mami -yrttimajoneesi

€1.50

Majoneesi (maustamaton)

€1.50

Sambal Hijau -chilimajoneesi

€1.50

Sambal Hijau -chiliketsuppi

€1.50

Ketsuppi

€1.50

Juomat

Coca-Cola Original virvoitusjuoma tölkki 0,33 L

Coca-Cola on ylivoimaisesti suosituin virvoitusjuoma Suomessa ja koko maailmassa. Se on aito ja alkuperäinen kolajuoma, jonka resepti on yhä salainen, yli 130 vuotta ensilasillisen jälkeen. Coca-Colan jäljittelemätön kolanmaku ja virkistävyys perustuvat kaikkialla maailmassa samaan perinteiseen reseptiin. Mutta yksi asia reseptistä tiedetään varmasti. Nimittäin, ettei juomaan ole lisätty säilöntäaineita tai keinotekoisia aromeja.

€3.90(330 ml, €11.82/l)

Coca-Cola Zero Sokeriton virvoitusjuoma tölkki 0,33 L

Coca-Cola Zero® Sugar on kevyt kolajuoma, joka maistuu aivan yhtä hyvältä kuin alkuperäinen Coca-Cola, mutta ilman sokeria.

€3.90(330 ml, €11.82/l)

Mehukatti Trip Vadelmamehujuoma 2 dl

pillimehu

€3.00(200 ml, €15.00/l)

San Pellegrino Limonata virvoitusjuoma 33cl

Sitruunan makuinen kuplavesi

€3.90(330 ml, €11.82/l)

San Pellegrino Aranciata 33cl

Appelsiinin makuinen kuplavesi

€3.90(330 ml, €11.82/l)

Nice burgers, fries and beverages since 2019! Made with love! We take good care of you.

Address

Kauppiaskatu 4

20100 Turku

See map

Delivery times

MondayClosed
TuesdayClosed
Wednesday11:00–19:00
Thursday11:00–19:00
Friday11:00–21:00
Saturday11:00–21:00
SundayClosed