CROSTA

CROSTA

CROSTA

CROSTA

CROSTA

Crave it, Crunch it, CROSTA, Ciao!

This menu is in German. Would you like to view a machine translation in another language?

GETRÄNKE 🥤

  • €2.50

    Spreequell Naturell 330 ml

    330 ml€7.58/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €2.50

    Spreequell Classic 330 ml

    330 ml€7.58/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €5.00

    SpreeQuell Naturell, 1 l

    1 l€5.00/l
    Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)
  • €5.00

    SpreeQuell Classic, 1 l

    1 l€5.00/l
    Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)
  • €3.50

    Fritz-Kola Original, 330 ml

    330 ml€10.61/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
  • €3.50

    Fritz-Kola superzero, 330 ml

    330 ml€10.61/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
  • €3.50

    Fritz-Limo Zitrone 330 ml

    330 ml€10.61/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
  • €3.50

    Fritz-Limo Orange 330 ml

    330 ml€10.61/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
  • €3.50

    Fritz-Limo Ingwer-Limette, 330 ml

    330 ml€10.61/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
  • €4.00

    Yoga Aprikosensaft 200 ml

    200 ml€20.00/l
  • €4.00

    Yoga Birne 200 ml

    200 ml€20.00/l
  • €4.00

    Yoga Pfirsichsaft 200 ml

    200 ml€20.00/l
  • €4.00

    Yoga Erdbeere 200 ml

    200 ml€20.00/l
  • €4.00

    Peroni Nastro Azzurro 0,0%, 330 ml

    330 ml€12.12/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
    • 18+
    €4.00

    Birra Moretti L'Autentica Lagerbier 4,6% vol., 330 ml

    330 ml, 4.6% vol€12.12/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)

Food for feeling good! If you love freshly cooked Italian food, you're in the right place. Crosta offers Schiacciata, made with freshness, quality, and passion! Schiacciata (skya-CHA-ta) is more than bread. Born in the bakeries of Florence, this crisp-yet-soft flatbread was made to be shared with friends, a glass of good wine, and a few simple ingredients. Seller: Company: LTR B-W26 UG (haftungsbeschränkt) Address: Kollwitzstraße 44, 10405, Berlin, Germany, Representative: Luca Pignatelli, Trade register number: HRB 195315 B, E-Mail: info@crosta.berlin

Address

Weinbergsweg 26

10119 Berlin

See map

Delivery times

Monday12:00–22:00
Tuesday12:00–22:00
Wednesday12:00–22:00
Thursday12:00–22:00
Friday12:00–22:00
Saturday12:00–22:00
Sunday12:00–22:00

More information

Prices include VAT (excluding additional shipping costs that may apply).