Fat Boy

Fat Boy

Fat Boy

Fat Boy

Ravintola Fatboy

Maukasta pizzaa ja kebabia

This menu is in Finnish. Would you like to view a machine translation in another language?

PIZZAT

Margherita

Juusto

€13.00

Bolognese

Jauheliha

€13.00

Americana

Kinkku, ananas

€13.00

Opera

Kinkku, tonnikala

€13.00

Super Pizza

Kinkku, salami, pekoni

€14.00

Hawaii

Kinkku, ananas, aurajuusto

€14.00

Blue Chicken

Kana, ananas, aurajuusto

€14.00

Quatro

Kinkku, katkarapu, herkkusieni, tonnikala

€15.00

Kebab Pizza

Kebab, tomaatti, turkinpippuri, punasipuli, aurajuusto

€16.00

Opera Special

Kinkku, tonnikala, salami

€14.00

Vegepizza

Tomaatti, herkkusieni, punasipuli, paprika

€15.00

Fantasia Pizza 2 Täytteellä

1-2 täytettä

€13.00

Fantasia Pizza 3 Täytteellä

€14.00

Fantasia Pizza 4 Täytteellä

€15.00

Lasten Pizza

2 vapaavalintaista täytettä

€11.00

Kinkku

Kinkku

€13.00

Pesto pizza

Pesto, tomaatti, mozzarella

€14.00

Frutti di mare

Tonnikala, katkarapu, simpukka

€14.00

Hot chicken

Kana, ananas, aurajuusto, jalapeno

€15.00

Pepperoni

Pepperoni, salami, paprika, tonnikala

€15.00

Hot pizza

Salami, jauheliha, paprika, jalapeno

€15.00

Herkku

Kinkku, salami, tonnikala, sipuli

€15.00

Julia

Kinkku, ananas, katkarapu, aurajuusto

€15.00

Super salami

Kinkku, salami, ananas, katkarapu, aurajuusto

€16.00

Chicken special

Kanafile, herkkusieni, punasipuli, aurajuusto, kastike

€24.00

Tex mex

Kanafile, kebab, punasipuli, aurinkokuivattu tomaatti, jalapeno, kastike

€25.00

Viking

Kebab, juusto, jäävuorisalaatti, kurkku, tomaatti, kastike

€17.00

Viking boat

Kebab, juusto, punasipuli, turkinpippuri, aurinkokuivattu tomaatti, aurajuusto, kastike

€18.00

PERHE PIZZAT

Margherita perhepizza

Juusto

€25.00

Bolognese perhepizza

Jauheliha

€25.00

Americana perhepizza

Kinkku, ananas

€25.00

Opera perhepizza

Kinkku, tonnikala

€25.00

Super pizza perhepizza

Kinkku, salami, pekoni

€27.00

Hawaii perhepizza

Kinkku, ananas, aurajuusto

€27.00

Blue Chicken perhepizza

Kana, ananas, aurajuusto

€27.00

Quatro perhepizza

Kinkku, katkarapu, herkkusieni, tonnikala

€29.00

Kebab pizza perhepizza

Kebab, tomaatti, turkinpippuri, punasipuli, aurajuusto

€31.00

Opera Special perhepizza

Kinkku, tonnikala, salami

€27.00

Vege perhepizza

Tomaatti, herkkusieni, punasipuli, paprika

€29.00

Fantasia perhepizza 2 täytteellä

1-2 täytettä

€25.00

Fantasia perhepizza 3 täytteellä

€27.00

Fantasia perhepizza 4 täytteellä

€29.00

Kinkku perhepizza

Kinkku

€25.00

Pesto perhepizza

Pesto, tomaatti, mozzarella

€27.00

Frutti di mare perhepizza

Tonnikala, katkarapu, simpukka

€27.00

Hot chicken perhepizza

Kana, ananas, aurajuusto, jalapeno

€29.00

Pepperoni perhepizza

Pepperoni, salami, paprika, tonnikala

€29.00

Hot pizza perhepizza

Salami, jauheliha, paprika, jalapeno

€29.00

Herkku perhepizza

Kinkku, salami, tonnikala, sipuli

€29.00

Julia perhepizza

Kinkku, ananas, katkarapu, aurajuusto

€29.00

Super salami perhepizza

Kinkku, salami, ananas, katkarapu, aurajuusto

€31.00

Chicken special perhepizza

Kanafile, herkkkusieni, punasipuli, aurajuusto, kastike

€44.00

Tex mex perhepizza

Kanafile, kebab, punasipuli, aurinkokuivattu tomaatti, jalapeno, kastike

€46.00

KEBAB

Lihan valmistusmaa/ alkuperämaa:
Kebab: Suomi

Kebab

Lisuke, jäävuorisalaatti, kurkku, tomaatti, kastike

€15.00

Jytkykebab

400g kebablihaa + kastike

€15.00

Kebab boxi

1kg kebablihaa + kastike

€35.00

KANA

Lihojen alkuperämaat:

Kanafile: Thaimaa
Kanadöner: Saksa

Kanafile

Lisuke, jäävuorisalaatti, kurkku, tomaatti, kastike

€16.00

Kanadöner

Lisuke, jäävuorisalaatti, kurkku, tomaatti, kastike

€15.00

Jytky kanadöner

400g kanadöner + kastike

€15.00

Kanadöner boxi

1kg kanadöner + kastike

€35.00

FALAFEL

Falafel

Lisuke, jäävuorisalaatti, kurkku, tomaatti, kastike

€15.00

FATBOY ATERIAT

Kebab, kanadöner, kanafile, falafel

Pita-ateriat

Sis. ranskalaiset, dippi, 0,33l juoma

€22.00

Rulla-ateriat

Sis. ranskalaiset, dippi, 033l juoma

€22.00

FATBOY BURGERIT

Lihojen alkuperämaat:
Beef: Suomi
Chicken: Thaimaa

Beef hampurilainen

150g naudantäyslihapihvi, 80g sämpylä, jääsalaatti, punasipuli, suolakurkku, tomaatti, cheddarjuusto, hampurilaiskastike, kurkkumajoneesi

€14.00

Beef hampurilaisateria

150g naudantäyslihapihvi, 80g sämpylä, jääsalaatti, punasipuli, suolakurkku, tomaatti, cheddarjuusto, hampurilaiskastike, kurkkumajoneesi, ranskalaiset, dippi, 0,33l juoma

€19.00

Chicken hampurilainen

Noin 150g kanafile, 80g sämpylä, jääsalaatti, punasipuli, suolakurkku, tomaatti, cheddarjuusto, hampurilaiskastike, kurkkumajoneesi

€14.00

Chicken hampurilaisateria

Noin 150g kanafile, 80g sämpylä, jääsalaatti, punasipuli, suolakurkku, tomaatti, cheddarjuusto, hampurilaiskastike, kurkkumajoneesi, ranskalaiset, dippi, 0,33l juoma

€19.00

Lasten hampurilainen

150g naudantäyslihapihvi, 80g sämpylä, suolakurkku, cheddarjuusto, hampurilaiskastike, kurkkumajoneesi

€12.00

Lasten hampurilaisateria

150g naudantäyslihapihvi, 80g sämpylä, suolakurkku, cheddarjuusto, hampurilaiskastike, kurkkumajoneesi, ranskalaiset, ketsuppi, 0,33l juoma

€16.00

SNACKS

Ranskalaiset

Normaali: ranskalaiset, dippi Jätti: isot ranskalaiset, dippi

€7.00

Nugetit

Normaali: 12kpl nugetit, dippi Jätti: 24kpl nugetit, dippi

€12.00

Nugetit ranskalaisella

Normaali: ranskalaiset, 6kpl nugetit, dippi Jätti: isot ranskalaiset, 12kpl nugetit, dippi

€12.00

Aurajuusto ranskalaiset

Normaali: ranskalaiset, aurajuusto, kastike Jätti: isot ranskalaiset, aurajuusto, kastike

€11.00

Jalapeno ranskalaiset

Normaali: ranskalaiset, jalapeno, kastike Jätti: isot ranskalaiset, jalapeno, kastike

€11.00

Jalapeno-aurajuusto ranskalaiset

Normaali: ranskalaiset, jalapeno, aurajuusto, kastike Jätti: isot ranskalaiset, jalapeno, aurajuusto, kastike

€12.00

JUOMAT

Pepsi 0,33l

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Pepsi Max 0,33l

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Jaffa Appelsiini 0,33l

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Vichy Original 0,33l

€3.50

Mountain Dew 0,33l

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Pepsi 0,5l

€4.50

Pepsi Max 0,5l

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Jaffa Appelsiini 0,5l

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Mountain Dew 0,5l

Aito ja alkuperäinen Mountain Dew on ainutlaatuinen, raikkaan sitruksinen ja kofeiinia sisältävä virvoitusjuoma. Matalahiilihappoinen, virkistävä ja kirpeä juoma. Mountain Dew on niille, jotka tekevät eivätkä ainoastaa aio tehdä #DoTheDew

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Jaffa appelsiini 1.5 l

tölkki

€7.00(1.5 l, €4.67/l)

Pepsi 1,5l

pullo

€7.00(1.5 l, €4.67/l)

Pepsi Max 1,5l

€7.00(1.5 l, €4.67/l)

Maito 0,5l

€3.00

Vichy original 0,5l

€4.50

Trip 2dl mansikka

€2.00

Trip 2dl appelsiini

€2.00

Trip 2dl vadelma

€2.00

Trip 2dl päärynä

€2.00

MAKEAT HERKUT

Tupla maxi 50g

€3.00

Twix 50g

€3.00

Snickers 50g

€3.00

Kismet original 55g

€3.00

Kitkat 41,5g

€3.00

M&M´s chocolate 125g

€5.50

M&M´s peanut 125g

€5.50

Maukasta pizzaa ja kebabia

Address

Ahjokatu 20

40320 Jyväskylä

See map

Delivery times

Monday10:00–20:45
Tuesday10:00–20:45
Wednesday10:00–20:45
Thursday10:00–20:45
Friday10:00–20:45
Saturday11:00–20:45
Sunday11:00–20:45