Domino Sushi Lahti

Domino Sushi Lahti

Domino Sushi Lahti

Domino Sushi Lahti

Domino Sushi Lahti

Käsintehtyä sushia 🍣

This menu is in Finnish. Would you like to view a machine translation in another language?

Most ordered

Kasvis-Philadelphia Shake

Lohi, salaatti, kurkku, paprika, philadelphiajuusto (L), nori, riisi

€14.00

Minari (6 kpl)

Kiivi, banaani ja kermajuusto käärittynä ohueen taikinaan mansikkahillolla

€8.80€11.00

Kisakatsomo setti 3 (38 kpl)

4 kpl shake (lohi) nigiriä, 4 kpl yakishake (liekitetty lohi) nigiriä, 5 kpl maguro (tonnikala) nigiriä, 5 kpl ebi (ravunpyrstö) nigiriä, 2 kpl tako (mustekala) nigiriä. Grillatu maki roll 10kpl, Makrilli maki roll 8 kpl

€52.80€66.00

Wienin suklaakakku

Kaksikerroksinen tumma keksikakku, hapankermatäytteellä.

€5.00

Hartwall Jaffa Lemonade Sokeriton virvoitusjuoma 0,33 l

Kuluttajatestissä historian parhaaksi Jaffaksi kruunattu Hartwall Jaffa Lemonade on täällä! Hartwall Jaffa Lemonadessa yhdistyvät raikas sitruuna ja mehukas yuzu. Jaffa Lemonade on täyteläinen, mutta samalla kirpeän intensiivinen hedelmävirvoitusjuoma, joka raikastaa niin kuuman kesäpäivän kuin arkisen herkkuhetkenkin.

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Friteeratut lammaspelmenit 13 kpl

Rapeaksi friteeratut pienet pelmenit lampaanlihatäytteellä ja dippikastikkeella.

€6.00€8.00

Philadelphia + Red Bull

Lohi, avokado, kurkku, philadelphiajuusto (L), riisi

€19.00

Tarjous

- Annokset sisältävät soijan, inkiväärin ja wasabin.

- Valitsethan tarvittaessa puikot erikseen.

- Select the required number of cutlery sets at the final step before paying for the order.

- Valmistamme kaikki annokset, mukaan lukien sushit, tilauksesta. Tämän vuoksi iltaisin ja viikonloppuisin valmistus- ja toimitusaika voi olla tavallista pidempi.

- We prepare all dishes, including sushi, to order. Therefore, in the evenings and weekends, preparation and delivery times may be longer than usual.

Viikon kombo

Sapporo: rapu, lohi, tobiko, avokado, nori, riisi. 2 lohi nigiriä 2 liekitettyä lohi nigiriä 10kpl kevätkääryleet

€25.00€37.00

3 kpl Lämminsavuriistarouhe gunkanit

1 kpl - spicy mayo:lla 1 kpl - masago kastikkeella 1 kpl - grillattu

€8.00€12.00

Uutuus! Onigiri eri vaihtoehtoja 1kpl

Onigireja eri täytteillä: lohi, rapu ja muita herkullisia vaihtoehtoja. Täydellinen japanilainen välipala - helppo, raikas ja täyttävä.

€7.00€9.00

Philadelphia ebi

Ravunpyrstö, avokado, kurkku, philadelphiajuusto (L), riisi, unagi kastike, retiisiversot

€16.00€19.00

KANAHAMPURILAINEN

Nori, sushiriisi, kanan filee, Iceberg-salaatti, tomaatti, tuorejuusto, CHEDDAR-juusto, TEMPURA-taikina, PANKO, UNAGI-kastike, mausteinen kastike, rapea sipuli.

€20.00€25.00

LOHIHAMPURILAINEN

Nori, sushiriisi, lohi, rapu, avokado, kurkku, tuorejuusto (L), TEMPURA-taikina, PANKO, UNAGI-kastike, mausteinen kastike, rapea sipuli.

€20.00€25.00

Hot winter maki + Red Bull 250ml

Herkuttele Hot Winter -annoksella! Rapeaksi uppopaistettua rapua, kermaista curry-majoneesia, pikanttia lohta ja purjoa.

€20.00€25.00

Yakishake / Liekitetty tai grillattu lohi

€2.00€3.00

Baked Rapu

€1.75€3.50

Kurkkumaki tuorejuustolla 8kpl

€7.00€8.00

Kisakatsomo setti 3 (38 kpl)

4 kpl shake (lohi) nigiriä, 4 kpl yakishake (liekitetty lohi) nigiriä, 5 kpl maguro (tonnikala) nigiriä, 5 kpl ebi (ravunpyrstö) nigiriä, 2 kpl tako (mustekala) nigiriä. Grillatu maki roll 10kpl, Makrilli maki roll 8 kpl

€52.80€66.00

Popular

Katkarapulastut 14kpl (L,K,P,G)

€3.00€6.00

Friteeratut lammaspelmenit 13 kpl

Rapeaksi friteeratut pienet pelmenit lampaanlihatäytteellä ja dippikastikkeella.

€6.00€8.00

Minari (6 kpl)

Kiivi, banaani ja kermajuusto käärittynä ohueen taikinaan mansikkahillolla

€8.80€11.00

Popular

Old Jamaica Ginger Beer 330ml

Mausteinen ja makea Old Jamaica Ginger Beer -virvoitusjuoma on nimestään huolimatta täysin alkoholiton ja saa purevan makunsa aidosta jamaikalaisesta inkivääristä. Valmistettu Isossa-Britanniassa

€3.20€4.00

Nigiri-Sushi

- Annokset sisältävät soijan, inkiväärin ja wasabin.

- Valitsethan tarvittaessa puikot erikseen.

- Select the required number of cutlery sets at the final step before paying for the order.

- Valmistamme kaikki annokset, mukaan lukien sushit, tilauksesta. Tämän vuoksi iltaisin ja viikonloppuisin valmistus- ja toimitusaika voi olla tavallista pidempi.

- We prepare all dishes, including sushi, to order. Therefore, in the evenings and weekends, preparation and delivery times may be longer than usual.

Mini nigiri set 5 kpl

1 Shake, 1 Tuna, 1 Ebi, 1 Yakishake, 1 Tamago

€13.00

Shake / Lohi

€3.00

Shake / Lohi 2kpl

€5.00

Yakishake / Liekitetty lohi 2kpl

€5.00

Sake Kunsei / Kylmäsavulohi

€4.00

Ebi / Ravunpyrstö

€3.00

Tai / Meriahven

€3.00

Maguro / Tonnikala

€3.50

Maguro / Tonnikala 2kpl

€5.50

Saba / Makrilli 2kpl

€4.50

Unagi / Grillattu ankerias

€3.50

Hotate / Kampasimpukka 2kpl

€7.00

Hokkigai / Arktinen surffisimpukka 2kpl

€6.00

Ika / Kalmari

€2.50

Tamago / Munakas

€2.50

Inari Tofu

€2.50

Paprika

€2.00

Avokado

€2.50

Nigiri-Lajitelma (15 kpl)

3 x Unagi, 3 x Maguro, 3 x Ebi, 3 x Shake, 3 x Tai

€34.00

Gunkan-Sushi

1 kappale / annos

Chuka Gunkan

Chuka merilevä, nori, riisi

€2.00

Tobiko / Liitokalan mätiä

€3.00

Ikura / Lohen mätiä

€4.00

Sashimi

3 kappaletta / annos

20. Shake / Lohi Sashimi

€9.00

21. Tai / Meriahven Sashimi

€8.00

22. Maguro / Tonnikala Sashimi

€10.00

26. Sashimi 18 KPL

3 x Shake, 3 x Unagi, 3 x Maguro, 3 x Ebi, 3 x Hotate, 3 x Tai

€39.00

Maki-sushi

8 kappaletta / annos

Philadelphia + Red Bull

Lohi, avokado, kurkku, philadelphiajuusto (L), riisi

€19.00

Kasvis-Philadelphia Shake

Lohi, salaatti, kurkku, paprika, philadelphiajuusto (L), nori, riisi

€14.00

Popular

Lämminsavulohi maki

Lämminsavulohi, paistettu tofu, kurkku, tomaatti, salaatti, riisi, nori

€16.00

Philadelphia

Lohi, avokado, kurkku, philadelphiajuusto (L), riisi

€17.00

Philadelphia light

Lohi, philadelphiajuusto (L), riisi

€16.00

Shake Maki

Lohi, kurkku, avokado, riisi, nori, seesaminsiemen

€15.00

Sake kunsei maki

Kylmäsavulohi, kurkku, riisi, nori, seesaminsiemen

€21.00

Alaska

Lohi, kurkku, avokado, tobiko, riisi, nori

€16.00

Osaka

Rapeaksi paistettu lohen nahka, kurkku, avokado, tobiko, riisi, nori

€14.00

Sakura

Lohi, philadelphiajuusto (L), kurkku, Chuka merilevä, pähkinäkastike, seesaminsiemen, riisi

€16.00

California

Rapu, kurkku, avokado, riisi, nori, seesaminsiemen

€10.00€15.00

California tobiko

Rapu, kurkku, avokado, tobiko, riisi, nori, seesaminsiemen

€16.00

California onion

Rapu, paahdettu sipuli, kurkku, avokado, riisi, nori

€16.00

Sifudo roll (6 Kpl)

Lohi, tonnikala, meriahven, avokado, tobiko, kurkku

€17.00

Lahti

Rapu, ankerias, avokado, tobiko, riisi, nori

€18.00

Manhattan

Ankerias, avokado, kurkku, nori, riisi, seesaminsiemen

€17.00

Tokyo

Tonnikala, lohi, avokado, tobiko, nori, riisi, seesaminsiemen

€17.00

Hokkaido

Tonnikala, kurkku, philadelphiajuusto (L), tobiko, nori, riisi, seesaminsiemen

€17.00

Black Pepper

Pippurissa paistettua tonnikalaa, marinoitu porkkana, korianteri, riisi

€18.00

Brooklyn

Lohi, ankerias, avokado, nori, riisi, seesaminsiemen

€21.00

Bronx

Rapu, ankerias, avokado, nori, riisi, seesaminsiemen

€20.00

New-York

Lohi, ankerias, rapu, philadelphiajuusto (L), avokado, nori, riisi, seesaminsiemen

€20.00

Ebi Ten Maki 6 kpl

Friteerattuja jättikatkarapuja, masago kastike, kurkku, riisi

€14.00

Sapporo

Rapu, lohi, tobiko, avokado, nori, riisi

€18.00

California Ebi

Rapu, katkarapu, riisi, nori, seesaminsiemen

€17.00

Whitefish tempura maki

Friteerattu Whitefish, tuorejuusto (L), kurkku, avokado, nori, riisi

€14.00

Spicy Sushi

1 kappale / annos

Meriahven Spicy

€3.20

Lohi Spicy

€3.50

Tonnikala Spicy

€3.70

Ankerias Spicy

€3.90

Rapu Spicy

€3.20

Katkarapu Spicy

€3.20

Hotate / Kampasimpukka Spicy 2kpl

€7.50

Spicy Hokkigai / Arktinen surffisimpukka 2kpl

€6.50

Spicy Rolls

8 kappaletta / annos

Kawasaki

Lohi, tulinen rapu, kurkku, nori, riisi, seesaminsiemen

€18.00

Spicy KANI

Tulinen rapu, nori, riisi, seesaminsiemen

€15.00

Spicy MAGURO

Tulinen tonnikala, nori, riisi, seesaminsiemen

€16.00

Spicy SHAKE

Tulinen lohi, nori, riisi, seesaminsiemen

€15.00

Spicy UNAGI

Tulinen ankerias, nori, riisi, seesaminsiemen

€17.00

Spicy AMAEBI

Tulinen katkarapu, nori, riisi, seesaminsiemen

€15.00

Junior Maki

8 kappaletta / annos

Lohi Junior

€11.00

Kylmäsavulohi Junior

€14.00

Tonnikala Junior

€12.00

Lämminsavulohi Junior

€14.00

Katkarapu Junior

€12.00

Temaki

Hand roll

Lohi Temaki

1 kpl

€11.00

Tulinen lohi Temaki

1 kpl

€11.00

Tonnikala Temaki

1 kpl

€12.00

Tulinen tonnikala Temaki

1 kpl

€12.00

Katkarapu Temaki

1 kpl

€12.00

Tulinen Katkarapu Temaki

1 kpl

€12.00

Rapu Temaki

1 kpl

€11.00

Chicken / Kanan rintafilettä Temaki

1 kpl

€11.00

Tempura / Snacks

Deep Fried

8 kappaletta / annos

Hot winter maki

Herkuttele Hot Winter -annoksella! Rapeaksi uppopaistettua rapua, kermaista curry-majoneesia, pikanttia lohta ja purjoa.

€20.00

Friteerattu SHAKE

Lohi, philadelphiajuusto, nori, riisi, unagi kastike

€18.00

Friteerattu KANI

Rapu, philadelphiajuusto, nori, riisi, unagi kastike

€18.00

Friteerattu EBI

Ravunpyrstö, philadelphiajuusto, nori, riisi, unagi kastike

€19.00

Friteerattuja jättikatkarapuja / Ebi Tempura

Nauti rapeaksi friteerattuja jättikatkarapuja Ebi Tempuran tapaan, tarjoillaan herkullisen dipin kera. Täydellinen välipala tai alkuruoka.

€7.00

Tempura Mix 14 kpl

2 kappaletta: lohi, tonnikala, meriahven, kesäkurpitsa, munakoiso, porkkana, jättikatkarapu

€22.00

Friteeratut gyoza-nyytit 6kpl

Täytteitä: kana, nauta, tofu&kasvis (V) tai keräkaalilla (V) + dippi

€7.00

Rapeat kevätkääryleet 10kpl

Rapeat kevätkääryleet ja dippi. VEGAANINEN.

€9.00

Mozzarella Sticks 7 kpl

7 kpl Mozzarella-tikkuja ja dippi

€7.00

Curry Samosa perunatäytteellä 10kpl (V) + dippi

€7.00

Olutsipulirenkaat 8kpl + dippi

€6.00

Ranskalaiset + dippi

€5.00

Cheese fries + dippi

€7.00

Kananugetit 9kpl + dippi

€8.00

Friteerattuja mustekalarenkaita 8kpl + dippi

€7.00

Wingsit

€13.00

Snack Mix 19 kpl

Kevätkääryleet, curry samosat perunatäytteellä, nugetit, kana dumplingsit, mozzarellatikut, mustekalarenkaat, sipulirenkaat, chili cheese bites.

€19.00

Grilli / Baked Sushi

1 kpl

Baked Kuha

€3.50

Baked Lohi

€4.00

Baked Tonnikala

€4.00

Baked Katkarapu

€3.50

Baked Hotate / Kampasimpukka 2kpl

€7.50

Baked Hokkigai / Arktinen surffisimpukka 2kpl

€6.50

Baked Rolls

8 kpl

Kioto

(Tulinen) tonnikala, lohi, meriahven, riisi.

€17.00

XL

Lohi, tobiko, ravunpyrstö, purjo, riisi

€19.00

XXL

Lohi, tobiko, tulinen rapu, riisi

€24.00

Grillattu maki 10 kpl

Lohi, rapu, meriahven, masago kastike, riisi

€22.00

Kunsei

Pekoni, philadelphiajuusto, lohi, kurkku, riisi

€16.00

Nagano

Grillattu lohi, friteerattuja jättikatkarapuja, kurkku, salaatti, riisi, seesaminsiemen, unagi kastike

€19.00

Nikaho

Kaprikset, philadelphiajuusto, tobiko, tonnikala, kuivatut tonnikalalastut, riisi

€19.00

Katano

Rapu, kurkku, tamago-munakas, parmesaanijuusto, riisi, tobiko, seesaminsiemen

€19.00

Bonito

Lohi, tonnikala, tulinen rapu, salaatti, riisi, nori, kuivatut tonnikalalastut

€20.00

Baked Chicken roll 10 kpl

Broilerin rintafilee, herkkusienet, juustokastike, riisi, unagi kastike

€19.00

Vege Rolls

8 kappaletta / annos

Yasai roll

Paprika, salaatti, avokado, kurkku, nori, riisi

€9.00

Avokado roll

Avokado, kurkku, riisi

€9.00

Vege roll

Tomaatti, tofu, marinoitu porkkana, salaatti, avokado

€12.00

Daikon roll

Japaninretikka, kurkku, nori, riisi

€9.00

Chuka roll

Chuka merilevä, nori, riisi

€9.00

Iceberg roll

Salaatti, sienet, kurkku, avokado, philadelphiajuusto, nori, riisi

€11.00

New-iceberg

Salaatti, sienet, chuka merilevä, pähkinäkastike, nori, riisi

€12.00

Kasvislajitelma 32 kappaletta

8 x Avokado, 8 x kappa - kurkku, 8 x Chuka roll, 8 x Yasai roll

€31.00

Vegeset 13 kpl

4 Chuka roll, 4 Kappa (kurkku) roll, 1 Chuka gunkan, 1 Inari tofu, 1 Avokado nigiri, 1 Paprika nigiri, 1 Tamago nigiri

€17.00

Porkkana-, paprika- ja kurkkutikkuja + Aioli dippi

Nauti raikkaista porkkana-, paprika- ja kurkkutikuista, jotka tarjoillaan herkullisen aioli-dipin kanssa. Täydellinen välipala!

€5.00

Lajitelmat

Lounassetti 2

4 California, 4 Spicy rapu, 1 Tamago nigiri, 1 Shake nigiri

€16.00

Whitefish set 14kpl

8 Whitefish tempura maki, 2 grillattua gunkania, 2 liekitettyä nigiriä, 2 nigiriä. Jokaisesta myydystä Whitefish lajitelmasta Domino Sushi lahjoittaa 0,50€ WWF:lle. Lahjoitus käytetään Itämeren suojeluun.

€24.00

Lohi setti (14 kpl)

2 x Shake, 8 x Philadelphia, 2 x Grillattu lohi, 2 x Spicy lohi

€29.00

Tonnikala setti (14kpl)

2 x maguro, 8 x hokkaido, 2 x grillattu tonnikala, 2 x Spicy tonnikala

€32.00

Kisakatsomo 1 (20 kpl)

6 kpl lohi nigiriä, 6 kpl liekitettyä lohi nigiriä, Shake maki roll 8 kpl

€44.00

Kisakatsomo setti 2 (36 kpl)

4 kpl lohi nigiriä, 4 kpl yakishake nigiriä, 5 kpl tonnikalatahna gunkania, 5 kpl lohitahna gunkania, Grillatu maki roll 10kpl, Makrilli maki roll 8 kpl

€59.00

California Setti (14 kpl)

4 California maki, 4 Spicy rapu maki, 2 Grillattu rapu, 2 Spicy lohi, 2 Shake

€29.00

Unagi setti (14 kpl)

2 x Unagi, 8 x Manhattan, 2 x Grillattu ankerias, 2 x Spicy ankerias

€36.00

Grillattu setti (12 kpl)

8 x Kioto, 1 x Meriahven, 1 x katkarapu, 1 x lohi, 1 x tonnikala

€29.00

Kombo Setti (22 kpl)

1/2 Lohi set, 1/2 Tuna set, Avokado roll

€38.00

Baby set (32 kpl)

4 vapaavalintaista JUNIOR makia

€36.00

Spicy Baby Set (24 kpl)

6 x lohi, 6 x tonnikala, 6 x katkarapu, 6 x rapu

€29.00

Setti yhdelle (12 kpl)

1/2 Yasa roll, 1/2 kasvis-philadelphia shake, 1 x Chuka Gunkan, 1 x Tamago nigiri, 2 x Shake nigiri

€18.00

Setti kahdelle (24 kpl)

Nigirit 2 kpl: lohi, grillattu lohi, ravunpyrstö. Kasvis-philadelphia shake, grillattu maki 10. Kasvis-shake on vaihdettavissa vapaavalintaiseen kasvis-rolliin.

€39.00

Setti Kolmelle (36 kpl)

3 kpl: Maguro, Shake, grillattu rapu, 9 x friteerattu Shake, 9 x Grillattu Maki (merilohilohi, rapu, meriahven), 9 x Spicy Amaeby

€56.00

Super mix (32 kpl)

2 x Shake, 2 x Unagi, 8 x Philadelphia, 8 x Grillattu kuha roll, 2 x Grillattu katkarapu, 4 x Grillattu meriahven, 2 x Spicy ankerias, 2 x Spicy katkarapu, 2 x Spicy lohi

€58.00

Extrat

Lisäsoija

€0.50

Popular

Lisäinkivääri

€0.50

Lisäwasabi

€0.50

Keitetty sushiriisi

€3.00

Salaatit

119. Lohitartar

Lohta, avokadoa, salottisipulia, kapriksia, oliiviöljyä, sitruunaa, mustapippuria, talon tartarkastiketta

€15.00

120. Tonnikalatartar

Tonnikalaa, avokadoa, salottisipulia, viiriäisen munan keltuainen, oliiviöljyä, chiliä, purjosipulia, limeä

€16.00

121. Caesar salad chicken

Kananrinta, salaattisekoitus, kirsikkatomaatteja, rapeita krutonkeja, parmesaanijuustoa

€15.00

122. Caesar salad shrimps

Katkaravut, salaattisekoitus, krisikkatomaatteja, rapeita krutonkeja, parmesaanijuustoa

€16.00

123. Chuka salaatti

Wakame merilevä, pähkinäkastike, seesaminsiemeniä

€7.00

124. Edamame

Keitetyt soijapavut, pähkinäkastike

€6.00

125. Avokado salaatti

Avokado, kurkku, friseesalaatti, jäävuorisalaatti, kirsikkatomaatteja

€11.00

126. Äyriäissalaatti

Jättikatkaravut, salaattisekoitus, simpukoita, kalmari, kurkku, kirsikkatomaatteja, seesaminsiemeniä

€17.00

127. Unagi salaatti

Grillattu ankerias,m munakas, kurkku, jäävuorisalaatti

€18.00

128. Lämmin lohisalaatti

Paistettua lohta sitruunaliemessä, salaattisekoitus, kirsikkatomaatteja

€17.00

Poke Bowls

Bowlit tilattavissa ilman talon marinadia

Kokoa oma pokebowlisi

Juuri sellainen pokebowl kuin haluat! Monipuolinen valikoima proteiineja, raikkaita täytteitä, kastikkeita ja lisätäytteitä antaa sinulle vapauden koota oman suosikkisi. Kevyt ja raikas, runsas ja täyteläinen tai sopivan tulinen – valinta on sinun. Valmistamme jokaisen annoksen tilauksesta.

€10.00

129. Lohi-Poke

Riisi, edamamepapuja, Chuka merilevä, purjosipuli, avokado, paprika, marinoitu lohi

€16.00

130. Tonnikala-Poke

Riisi, edamamepapuja, salaattisekoitus, kirsikkatomaatteja, kurkku, marinoitu tonnikala

€17.00

131. Katkarapu-Poke

Riisi, edamamepapuja, paprika, Chuka merilevä, kurkku, marinoituja keitettyjä katkarapuja

€17.00

132. Kana-Poke

Riisi, edamamepapuja, salaattisekoitus, Chuka merilevä, paprika, kana teriyaki-kastikkeessa

€15.00

133. Tofu-Poke

Riisi, edamamepapuja, salaattisekoitus, kiriskkatomaatteja, Chuka merilevä, teriyaki sienet, marinoitu tofu

€15.00

Keitot

134. Miso (400g)

Miso pasta, merilevä, purjosipuli, tofu

€3.00

136. Kermainen ankeriaskeitto (400g)

Kalaliemi Suimono, purjosipuli, ankerias, kerma, merilevä

€11.00

137. Kermainen Lohikeitto (400g)

Kalaliemi Suimono, purjosipuli, lohi, kerma, riisi

€10.00

138. Kimchi Keitto (400g)

Miso, merilevä, tofu, kimchi kastike, kananmuna

€9.00

139. Suimonokeitto

Kalaliemi Suimono, lohi, meriahven, marinoitu inkivääri, purjosipuli

€10.00

140. Tom Yam Gai

Kanaliemi, kookosmaitoa, sitruunaruohoa, limeä, chiliä, tomaatteja, munakoisoa, inkivääriä ja kanaa

€13.00

141. Tom Yam Goong

Kanaliemi, kookosmaitoa, sitruunaruohoa, limeä, chiliä, tomaatteja, munakoisoa, inkivääriä, jättikatkarapuja, kalmaria ja simpukoita

€14.00

142. Tomaattikeitto

Tuoreista tomaateista tehtyä keittoa parmesaanin, kerman ja basilikan kera

€9.00

Lämpimät ruoat

144. Paistettu riisi kanalla

Paistettua riisiä, kanaa ja vihanneksia

€14.00

145. Lohipasta

Spagettia, lohta, kermaa, basilikaa ja parmesaania

€16.00

146. Shake suteki

Lohimedaljonki teriyaki kastikkeessa, riisi ja vihanneksia

€19.00

147. Ebitori

Paistettuja jättikatkarapuja vartaassa (6 kappaletta)

€10.00

148. Teriyakitori

Broilerin paistileikkeitä teriyaki kastikkeessa ja kesäkurpitsaa

€15.00

149. Teriyakitori riisillä

Broilerin paistileikettä teriyaki kastikkeessa, kesäkurpitsaa ja riisiä

€16.00

150. Yakitori

Vartaassa grillattua kanaa, riisi ja vihanneksia

€16.00

151. Yakishake

Vartaassa grillattua lohta, riisi ja vihanneksia

€19.00

Wok

152. Udon

Paistettuja vehnänuudeleita, katkarapuja ja vihanneksia

€16.00

153. Soba

Paistettuja tattarijauhoista valmistettuja nuudeleita, kanaa ja vihanneksia

€15.00

154. Rakenna oma XL annos

Valitsemasi pohja, kasvikset, kastike ja pääraaka-aine. Annoksen lopullinen hinta määräytyy valitsemasi pääraaka-aineen mukaisesti.

€15.90

Jälkiruoat

Kuro (6 kpl)

Kermajuustotäyte, kiivi, ananas, banaani, mansikkahillo, kreppi suklaakastikkeella

€11.00

Rafaello Roll (6 kpl)

Suklainen kreppi, Philadelphia tuorejuusto, kookostäyte ja manteli

€11.00

Banana Tempura 4 kpl

Friteeratut banaanit, tarjoillaan karamellikastikkeella

€6.00

Paistettu tofu

Paistettu tofu vaahterasiirapilla

€8.00

Wienin suklaakakku

Kaksikerroksinen tumma keksikakku, hapankermatäytteellä.

€5.00

Popular

Juomat

Red Bull Energiajuoma 250ml

Red Bull Energy Drink on energiajuoma, joka virkistää kehoa ja mieltä ja antaa siivet, kun niitä tarvitset. Tätä energiajuomaa arvostavat niin huippu-urheilijat, kuin opiskelijat ja työntekijät vaativina työpäivinä, sekä kuljettajat pitkillä automatkoilla.

€3.00(250 ml, €12.00/l)

CELSIUS Dragon Fruit Energiajuoma 355ml

Celsius Dragon Fruit tarjoaa herkullisen makuisen energiaboostin ainutlaatuisella yhdistelmällä vitamiineja, kofeiinia, guaranaa ja vihreää tee-uutetta. Auringon kypsyttämän lohikäärmehedelmän maku on makea ja raikas.​ Kuten aina, Celsius Dragon Fruit on täysin sokeriton, siinä on vain luontaisia aromeja. Celsius on 100 % vegaaninen.

€4.00(355 ml, €11.27/l)

Coca-Cola Original Taste virvoitusjuoma muovipullo 0,33 L

Coca-Cola on ylivoimaisesti suosituin virvoitusjuoma Suomessa ja koko maailmassa. Se on aito ja alkuperäinen kolajuoma, jonka resepti on yhä salainen, yli 130 vuotta ensilasillisen jälkeen. Coca-Colan jäljittelemätön kolanmaku ja virkistävyys perustuvat kaikkialla maailmassa samaan perinteiseen reseptiin. Mutta yksi asia reseptistä tiedetään varmasti. Nimittäin, ettei juomaan ole lisätty säilöntäaineita tai keinotekoisia aromeja.

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Coca-Cola Zero Sugar virvoitusjuoma muovipullo 0,33 L

Coca-Cola Zero® Sugar on kevytkolajuoma, joka maistuu yhtä erinomaiselta kuin alkuperäinen Coca-Cola, mutta ilman sokeria. Juomassa on zero kaloria eli se sisältää energiaa vain 1,4kJ /0,3 kilokaloria desilitrassa. Erityisesti nuoret aikuiset ovat ottaneet Coca-Cola Zero® Sugarin kevytjuomavaihtoehdokseen. Juoma sisältää vain luonnollisia aromeja, eikä siihen ole lisätty säilöntäaineita. Näin voit nauttia alkuperäisestä Coca-Colan mausta, ilman sokeria.

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Fanta Vadelma Zero virvoitusjuoma 0.33 L plo

€3.00

Pepsi Max virvoitusjuoma 0,33 l

Suomen suosituin sokeriton virvoitusjuoma Pepsi MAX on rohkea ja herkullinen kolajuoma.

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Pepsi Max Caffeine-Free virvoitusjuoma 0,33 l

Pepsi MAX Caffeine Free maistuu rohkealta kolajuomalta ilman sokeria ja piristävää kofeiinia. Kofeiiniton Pepsi MAX sopii kaikille kuluttajille ja maistuu perinteiseltä Pepsi MAXilta. Myös Caffeine Free lunastaa Pepsi MAX:in tuotelupauksen ”Maximum Taste, No Sugar”.

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Hartwall Jaffa Appelsiini Sokeriton virvoitusjuoma 0,33 l

Hartwall Jaffa Appelsiini Sokeriton syntyi 1980-luvulla kevytjuomien uuden aallon eturintamassa Suomessa. Aitona edelläkävijänä se lunasti heti paikkansa suomalaisten suosikkina. Hartwall Jaffa Appelsiini Sokeriton on uudistettu keväällä 2022, ja maistuu nyt yhä mehukkaammalta ja raikkaammalta. Hedelmäisen raikas ja virkistävä appelsiinivirvoitusjuoma on sokeriton ja sisältää vain 2 kcal/100 ml. Sisältää fenyylialaniinin lähteen.

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Hartwall Jaffa Lemonade Sokeriton virvoitusjuoma 0,33 l

Kuluttajatestissä historian parhaaksi Jaffaksi kruunattu Hartwall Jaffa Lemonade on täällä! Hartwall Jaffa Lemonadessa yhdistyvät raikas sitruuna ja mehukas yuzu. Jaffa Lemonade on täyteläinen, mutta samalla kirpeän intensiivinen hedelmävirvoitusjuoma, joka raikastaa niin kuuman kesäpäivän kuin arkisen herkkuhetkenkin.

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Chupa Chups Cherry Bubble Gum virvoitusjuoma tölkki 0,345 L

Kirsikanmakuinen hiilihapotettu virvoitusjuoma

€4.00(345 ml, €11.59/l)

Fanta Berry 0,355 l virvoitusjuomatölkki

Marjainen Fanta, aito amerikkalainen virvoitusjuoma.

€4.00

Vichy 0,33l

€3.00

Granini Omenatäysmehu 250ml

Täyteläiset granini 100% täysmehut tarjoavat tutuissa pulloissaan parhaista hedelmistä valmistettuja täysmehuja ja haluaa luoda ihmisille pieniä makunautintoja arkisten askareiden lomaan.

€3.50(250 ml, €14.00/l)

Granini Appelsiinitäysmehu hedelmälihalla 250ml

Täyteläiset granini 100% täysmehut tarjoavat tutuissa pulloissaan parhaista hedelmistä valmistettuja täysmehuja ja haluaa luoda ihmisille pieniä makunautintoja arkisten askareiden lomaan.

€4.00(250 ml, €16.00/l)

AriZona 450ml vihreä tee

€6.00(450 ml, €13.33/l)

AriZona 500ml mustikka tee

€6.00(500 ml, €12.00/l)

Arizona Green Tea Pomegranate 0,45l

€6.00(450 ml, €13.33/l)

AriZona 500ml persikka tee

€6.00(500 ml, €12.00/l)

The Gutsy Captain Kombucha Ginger Lemon kombucha juoma LUOMU 250ml

The GUTsy Captain Kombucha Ginger Lemon on inkiväärin ja sitruunan makuinen, herkullinen luontaisesti kupliva juoma, joka valmistetaan käsin Portugalin länsirannikolla. Kombucha on maitohappobakteereita sisältävä juoma, joka valmistetaan makeutetusta luomuteestä fermentoimalla eli hapattamalla. Näin syntyy virkistävä, luonnollisesti hiilihapollinen juoma. Kombucha sopii loistavasti janojuomaksi, ruokajuomaksi tai vaikka juhlajuomaksi.

€5.00(250 ml, €20.00/l)

Bundaberg Ginger Beer 0,375l

Alkoholiton inkivääriolut. 0,375l

€7.00(375 ml, €18.67/l)

Muteman Premium Ginger Beer 0,275 l klp

Halusimme luoda täydellisen Ginger beer -mikserin, joka antaisi raikkaan muulinpotkun esimerkiksi Moscow Mule -drinkkiin. Mikseri sopii juotavaksi myös ihan sellaisenaan jäämurskan ja limen kera. Makumaailmassa on reilusti aitoa inkivääriä, fermentoitu makuvivahde sekä ripaus sitruksen kuorta. Harmoninen sokeripitoisuus löytyi suhdeluvusta 10 g/100ml.

€6.00(275 ml, €21.82/l)

Stella Artois 0% alc free 0,33l

€4.00

1664 Blanc alkoholiton olut 0,0% lasipullo 0,33 L

ALKOHOLITON olut. Moderni belgialaistyylinen vehnäolut, jossa maistuvat sitrus ja korianteri. 1664 Blanc 0,0 % sopii kalaruokien, aasialaisen keittiön ja vaalean lihan palan painikkeeksi.

€4.00(330 ml, €12.12/l)

Japanilaiset sushit euorooppalaisittain 🍣

Address

Rautatienkatu 6

15100 Lahti

See map

Delivery times

MondayClosed
Tuesday11:00–21:00
Wednesday11:00–21:00
Thursday11:00–21:00
Friday11:00–23:00
Saturday11:00–23:00
Sunday12:00–21:00